چاپ ماگ سرامیکی

چاپ ماگ سرامیکی

ماگ سرامیکی به دلیل تنوع بالای طرح، قیمت اقتصادی و همچنین نگهداری و شستشو آسان یکی از محبوب‌ترین ظروف مورد استفاده روزمره افراد است. به کمک فناوری چاپ سابلیمیشن هیچ محدودیتی برای چاپ ماگ وجود ندارد و شما می‌توانید ماگ خود را با طرح مورد نظرتان سفارش دهید.

چاپ ماگ سرامیکی خرده و عمده

در گذشته چاپ ماگ سرامیکی اغلب در تیراژهای بالا و به صورت سفارشی یا تبلیغاتی صورت می‌گرفت اما امروزه به دلیل دسترسی ساده‌تر به این فناوری چاپ، شما می‌توانید حتی 1 ماگ با طرح اختصاصی خودتان با قیمتی مقرون به صرفه سفارش دهید.

اما همچنان ما در ماگچی به صورت سفارش‌های عمده یا تبلیغاتی نیز با شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و… همکاری داریم و شما می‌توانید با قیمتی پایین‌تر از خرده فروشی ماگچی، سفارش‌های خود را ثبت کنید. با توجه به تجهیزات موجود در ماگچی ما آمادگی دریافت سفارشات تیراژ بالا را در این مجموعه داریم و سفارش‌های شما را با بهترین کیفیت ممکن آماده و تحویل خواهیم نمود.

محدودیت در چاپ ماگ سرامیکی

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، شما در چاپ ماگ سرامیکی هیچ گونه محدودیتی نخواهید داشت و می‌توانید انواع طرح‌های مد نظر خودتان را چاپ کنید.

اما به این نکته توجه کنید که در هنگام چاپ ماگ به صورت تمام تصویر امکان عدم چاپ و یا کمرنگ شدن چاپ در قسمت بالا و پایین ماگ به دلیل ساختار این ماگ‌ها وجود دارد. بنا بر این سعی کنید طرح اصلی خود را با حفظ فاصله ایمن چاپ طراحی فرمایید.

مقاومت چاپ روی ماگ سرامیکی

ماگ سرامیکی دارای مقاومت بالایی در مقابل استفاده روزمره دارا می‌باشد و می‌توانید مانند سایر ظروف از ماگ خود استفاده نمایید.

توجه بفرمایید که هنگام شستشو ماگ خود از شوینده‌هایی مانند وایتکس یا شستشو در ماشین ظرف شویی خودداری کنید و همچنین برای حفظ طرح چاپ شده روی ماگ از شستشو با سیم ظرف شویی نیز خودداری کنید.

برای شستشو ماگ سرامیکی می‌توانید از آب ولرم و مایع ظرف شویی عادی و شستشو با دست استفاده کنید تا عمر چاپ روی ماگ بیشتر شود.

کیفیت چاپ روی ماگ سرامیکی

چاپ بر روی ماگ سرامیکی بدون محدودیت رنگ می‌باشد و بدیهی است رابطه مستقیمی بین کیفیت طرح یا عکس شما و خروجی چاپ ماگ وجود دارد و معمولاً چاپ شباهت بسیار زیادی با طرح یا عکس ارسالی شما را دارد، اما ممکن است چاپ نهایی تا 10% تلورانس رنگ داشته باشد.

اندازه قابل چاپ روی ماگ سرامیکی

به دلیل نوع فرآیند چاپ در این محصول، امکان چاپ تمام نقاط ماگ و همچنین دسته آن وجود ندارد و حدوداً می‌توان به اندازه 9.5 در 20 سانتی متر روی ماگ سرامیکی چاپ کرد که تقریباً از دسته لیوان فاصله یکسانی خواهد داشت.

9.5 سانتی متر حداکثر ارتفاع قابل چاپ می‌باشد و بنا به شرایط چاپ از بالای لیوان و پایین لیوان به مقدار 0.25 سانتی متر ممکن است چاپ به صورت کم رنگ انجام شود و مسئولیت چاپ تمام تصویر با مشتری است.

بهترین اندازه چاپ با رعایت فاصله 1 سانتی متری از پایین و بالا ماگ سرامیکی است تا طرح با کیفیت یکسان و میزان رنگ یکسان چاپ گردد.

نحوه چاپ روی ماگ سرامیکی

چاپ روی ماگ با روش چاپ سابلیمیشن انجام می‌شود، این چاپ از روش تصعید برای چاپ روی ماگ بهره می‌برد و به دلیل ساختار و طراحی این روش، امکان چاپ بدون محدودیت رنگ و طرح را دارد.

پس از طراحی طرح یا عکس در نرم افزارهای گرافیکی و چاپ طرح بر روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن با جوهر مخصوص این روش، با استفاده از دستگاه پرس داغ سابلیمیشن، طرح با دمایی حدود 200 درجه بر روی ماگ انتقال داده می‌شود.

جنس ماگ سرامیکی

ماگ دارای سه بخش بدنه، لعاب و کوتینگ است که جنس بدنه معمولی رسی است که پس از ساخت و خشک شدن در دمای حدود 1200 درجه پخته شده و سپس لعابی از جنس سیلیس سطح آن رامی پوشاند و در واقع اندود می‌شود. در مرحله آخر برای اینکه امکان چاپ روی این ماگ فراهم شود از ماده‌ای به نام کوتینگ سابلیمیشن روی آن اسپری می‌شود و این لایه نازک کوتینگ امکان چاپ به روش سابلیمیشن را برای ما فراهم می‌کند.

ابعاد ماگ سرامیکیابعاد ماگ سرامیکی

همان طور که در متن مقاله اشاره کردیم، ماگ معمولاً دارای ارتفاع 9.5، قطر 8 و دور تا دور لیوان 23 سانتی متر است. ماگ از بالا تا پایین دارای قطری یکسان است که استفاده از آن با استفاده از دسته تعبیه شده برای هر سایز دستی مناسب است و در صورت استفاده از مایعات داغ دست شما آسیب نخواهد دید. گنجایش حدودی ماگ سرامیکی 350 میلی لیتر است.

    دیدگاهتان را بنویسید